Wybierałeś się w tę podróż? Zmiany – nie wjedziesz, jeśli nie spełnisz warunku!

Od wczoraj do Finlandii mogą wjeżdżać tylko osoby z negatywnym testem na obecność koronawirusa, które dodatkowo przeszły pełny cykl szczepień przeciw Covid-19 lub przebyły tę chorobę. Nowe zasady wjazdu mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu Omikron koronawirusa i będą obowiązywać do 16 stycznia.

Dodatkowo od wtorku Finlandia przywraca kontrole na przejściach granicznych z krajami strefy Schengen.

Test musi zostać wykonany w przeciągu 48 godzin przed wjazdem do Finlandii. Osoby bez szczepień mogą wjechać do kraju, jeżeli udowodnią, że przeszły infekcję SARS-CoV-2 w ciągu pół roku poprzedzającego wjazd.

Te zasady dotyczą wszystkich osób powyżej 16. roku życia. Z obowiązku przedstawienia testu są zwolnieni obywatele i rezydenci Finlandii oraz osoby podróżujące w ważnych sprawach rodzinnych lub osobistych.

źródło: PAP

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,641ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze