Wizz Airem do Nowego Jorku! Leciałbyś?

Węgierski, tani przewoźnik wyraził zainteresowanie lotami transatlantyckimi do Nowego Jorku! Wizz Airem do NYC. Chętny?

Wizz Air zamówił nowe airbusy

Prezes tanich linii Jozsef Varadi poinformował podczas konferencji Budapest 2030 o chęci uruchomienia lotów transatlantyckich. Nie jest to jednak całkiem nowy temat jeśli chodzi o Wizz Air. Rok temu pojawiły się nieoficjalne informacje, że tani przewoźnik jest zainteresowany lotami do Nowego Jorku z lotniska Londyn-Luton. Prezes nie potwierdzał wtedy tych informacji.

Nowy Jork i Queensboro bridge
Fot. Shutterstock

Już oficjalnie wiadomo, że przewoźnik chce uruchomić bezpośrednie połączenie ze stolicy Węgier do Stanów Zjednoczonych. Zanim jednak dojdzie do pierwszego rejsu, Wizz Air musi uzupełnić swoją flotę o nowe maszyny, które umożliwią loty na tak długich dystansach. Przewoźnik zamówił łącznie 256 maszyn, w tym airbusy A321neo i A320 neo. Te jednak nie poradzą sobie z takim rejsem. Przewoźnik może zmienić zamówienie airbusów A321neo, które ma otrzymać w przyszłym roku na wersję LR.

Póki co od maja br. z Budapesztu do Nowego Jorku możesz polecieć na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT. W 2017 roku lotnisko obsłużyło ich 13 mln.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here