Wizz Air otwiera nową linię lotniczą

Wizz Air ogłosił dzisiaj zamiar utworzenia nowej linii lotniczej w Europie. Linia zamierza złożyć wniosek w EASA o uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego („AOC”) dla swojej maltańskiej spółki zależnej oraz licencji operacyjnej (“OL”) w CAD.

Kiedy zacznie działalność nowa linia lotnicza?

Z zastrzeżeniem potwierdzenia pozwoleń AOC oraz OL przez EASA i CAD, Wizz Air Malta
może rozpocząć działalność w październiku 2022 roku z wykorzystaniem samolotów
zarejestrowanych na Malcie.

Wizz Air Chief Executive Officer, József Váradi powiedział: –

Z radością ogłaszamy nasze plany utworzenia nowej linii lotniczej na Malcie. Wizz Air stale ocenia swoją strukturę biznesową i tworzy dodatkowe możliwości rozwoju w Europie i poza nią. Pomyślne utworzenie Wizz Air Malta w dalszej części roku przyczyni się do ugruntowania naszej silnej pozycji i wesprze nasze plany rozwoju w Europie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z EASA i maltańskim CAA w celu dalszych działań w związku z naszą aplikacją.

Dlaczego Malta?

Uruchomienie nowej linii na Malcie nie jest całkowicie zaskakujące. Koszty rejestracji samolotów na Malcie są niższe niż w innych krajach, a system podatkowy stanowi dodatkową zachętę finansową dla linii lotniczych.

Nowe kierunki? Całkiem prawdopodobny scenariusz

Dla Wizz Air stworzenie linii na Malcie ma nie tylko sens finansowy; daje to również Grupie lotniczej strategiczną pozycję, z której może rozwijać swoje usługi w Europie i poza nią.

Pozwoliłoby to również Wizzowi zacząć latać do większej liczby miejsc w Afryce, z Tunezją, Libią i Algierią, które znajdują się naprawdę blisko.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze