Wizz Air linią lotniczą o najmniejszym śladzie środowiskowym na pasażera

Wizz Air zmienia barwy na zielone! Bez obaw, łatwo rozpoznawalne kolory Wizz Air pozostaną bez zmian. Jednak przewoźnik skłania się w stronę zielonego i stawia na ekologię oraz ochronę środowiska.

Zgodnie z najnowszym badaniem, Wizz Air działa przy najniższej emisji CO2 przypadającej na pasażera spośród wszystkich linii lotniczych biorących udział w badaniu. Z wynikiem 56,5g CO 2 na pasażera/km w maju 2019 roku, Wizz Air jest linią lotniczą o najmniejszym śladzie środowiskowym na pasażera. Co więcej, Wizz Air podejmuje kolejny krok i uwzględnia dane dotyczące emisji w comiesięcznych statystykach, co pozwoli pasażerom uzyskać wszelkie niezbędne informacje niezbędne do dokonania właściwego wyboru.

Nowe samoloty są bardziej ekologiczne

Wizz Air posiada nowoczesną flotę samolotów typu Airbus A320, A321CEO i A321NEO liczących średnio 4,7 lat, będącą jedną z najmłodszych w branży. Wskaźniki Wizz Air w zakresie emisji CO 2na pasażera/kilometr stale spadają w ciągu ostatnich lat, w maju 2019 roku o 4,4% w porównaniudo poprzedniego roku. Z zamówionymi ponad 250 samolotami typu Airbus A321NEO, Wizz Air nadal będzie zwiększać wydajność i wyniki w tym obszarze, a ślad środowiskowy zmniejszy się o1/3 na każdego pasażera w ciągu następnej dekady.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział:

Ostatecznym celem Wizz Air jest zapewnienie ludziom swobody poprzez przystępne podróże i jesteśmy dumni, że robimy to w najbardziej zrównoważony sposób. Bycie odpowiedzialnym w biznesie i tworzenie zrównoważonej przyszłości dla następnych pokoleń to nie jest wyścig. Dzisiaj, z najniższą emisją CO 2 na pasażera/km w branży, Wizz Air jest już najbardziej ekologicznym wyborem, dotyczącym podróży lotniczych, jakiego pasażer może dokonać. Wyznaczyliśmy sobie ambitne cele, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wpływ na środowisko, wdrażając najnowocześniejszą technologię oraz nadal redukować emisję CO 2 przypadającą na pasażera o 1/3 do 2030 roku. Dysponujemy najlepszymi narzędziami, by to osiągnąć – samolot A321NEO z konfiguracją Wizz Air na 239 miejsc oraz silnikami Pratt and Whitney zapewnia najczystsze i najbardziej przyjazne środowisku technologie obecnie dostępne na świecie.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,752ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze