Wielkie zmiany na łódzkim lotnisku!

Samoloty Wizz Air pojawią się znowu na lotnisku w Łodzi! Popularna “landrynka” oferowała loty do Londynu i Sztokholmu z łódzkiego lotniska w latach 2010-2013. Po prawie 10 latach nieobecności Wizz Air wraca do Łodzi oferując ponownie połączenie do Londynu.

„To mały krok dla europejskiej awiacji, ale wielki dla Łodzi i łódzkiego lotniska. Powrót linii Wizz Air przyczyni się nie tylko do wzrostu liczby pasażerów w tym i kolejnych latach, ale już teraz jest silnym sygnałem dla polskiego i europejskiego rynku lotniczego, że Łódź na poważnie wchodzi do gry. Końcówka roku zapowiada się zatem fantastycznie! W czerwcu ogłosiliśmy trzy nowe połączenia z Łodzi do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo. Dziś z dużą radością wraz z węgierskim przewoźnikiem ogłaszamy połączenie do Londynu Luton.

Nad jego uruchomieniem pracowaliśmy całym zespołem przez kilka miesięcy dopingowani przez sympatyków lotniska, którzy nie mogli się doczekać powrotu samolotów w różowych barwach na łódzkie niebo. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z węgierską linią lotniczą. Pozostaje nam teraz zachęcać mieszkańców Łodzi i regionu do kupowania biletów, które już są dostępne w systemach rezerwacyjnych, i do korzystania z nowej oferty” – mówi dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego Łódź.

„Nowe połączenie Wizz Air do Londynu Luton spowoduje, że obsłużymy dodatkowe 35 tysięcy pasażerów rocznie. Jeśli dodamy do tego nowe kierunki linii Ryanair oraz letnie czartery, które w 2023 roku zapowiadają się jeszcze lepiej, niż w tym sezonie, to spodziewamy się najlepszego wyniku od blisko dekady pod względem obsłużonych pasażerów” – mówi Artur Fraj, Dyrektor Generalny Portu Lotniczego w Łodzi.

Połączenie z Łodzi do Londynu będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Bilety są już w sprzedaży.

Lotnisko w Łodzi oferuje obecnie regularne połączenia do Londynu Stansted i Dublina, a pod koniec października linia Ryanair uruchomi loty do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo.

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też