W tym kraju status ozdrowieńca ważny już tylko trzy miesiące!

Do tej pory osoby po przebyciu zakażenia koronawirusem przez sześć miesięcy miały status ozdrowieńców – teraz okres ten skrócono do trzech miesięcy. Nowe zasady obowiązujące w Niemczech potwierdziło niemieckie Ministerstwo Zdrowia. Decyzja oczywiście związana jest z nowym wariantem koronawirusa.

Rzecznik ministerstwa powiedział:

Przy Omikronie istnieje znacznie większe ryzyko zachorowania lub bycia nosicielem po upływie trzech miesięcy. Poprzedni okres sześciu miesięcy obowiązywał tak długo, jak długo dominującym wariantem była Delta.

Status rekonwalescenta, podobnie jak status szczepień, jest decydujący dla przepisów dotyczących kwarantanny i wstępu np. do sklepów lub instytucji kultury, gdzie obowiązuje zasada 2G (wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców).

Zasady wjazdu do Niemiec z Polski

Przyjazd do Niemiec jest możliwy co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu. Dotyczy to zarówno podróży drogą lądową, jak i podróży samolotem. Negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka (w tym z Polski) nie muszą mieć m.in. dzieci do 6 roku życia, osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE) oraz ozdrowieńcy (28 dni-3 miesiące po chorobie). Osoby niezaszczepione obowiązuje także kwarantanna (nie podlegają jej także ozdrowieńcy).

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze