W tym kraju kwarantanna dla przybywających z zagranicy będzie obowiązywała przez najbliższe 5 lat!

To już chyba lekka przesada. Władze Terytorium Północnego Australii chcą, by kwarantanna dla przybywających z zagranicy trwała przez kolejne pięć lat. Jednocześnie w czwartek, po raz pierwszy od początku pandemii, w stolicy kraju Canberze wprowadzono lockdown.

O planach australijskiego regionu poinformował portal news.com.Według nich, trwają już przygotowania. Władze regionu typują hotele na potrzeby kwarantanny na co najmniej pięć kolejnych lat. Jeden z obiektów, Howard Springs, jest w stanie przyjąć ok. 2 tys. przybyszów tygodniowo, czyli 40 proc. wszystkich odwiedzających ten stan.

Departament Infrastruktury, Planowania i Logistyki Terytorium Północnego ogłosił pięcioletni przetarg dla przewoźników autobusowych transportujących przyjezdnych do kraju z głównych lotnisk – w tym w Darwin i Alice Springs – do hoteli kwarantannowych.

Ekspert ds. chorób zakaźnych prof. Peter Collignon z Australian National University w Canberze powiedział:

Pięć lat wydaje się dość długim czasem. Ale prawdopodobnie będą potrzebne jeszcze dwa czy trzy lata kwarantanny dla odwiedzających Australię,

W czwartek po raz pierwszy od wybuchu pandemii SARS-CoV-2 w stolicy kraju Canberze wprowadzono lockdown po tym, jak wykryto Covid-19 u jednej osoby oraz stwierdzono obecność koronawirusa w ściekach. Mieszkańcy mogą opuszczać swoje domostwa jedynie po to, by załatwić niezbędne potrzeby. Sklepy detaliczne będą zamknięte, a jedzenie będzie można zamawiać jedynie na wynos – podały władze Australijskiego Terytorium Stołecznego.

Australia chyba nie będzie najczęściej wybieranym przez turystów kierunkiem w najbliższym czasie, ale tanie loty do innych krajów znajdziecie w naszej wyszukiwarce.

Żródło: PAP

Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,161ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze