W Portugalii płoną lasy – ewakuowano turystów

W Portugalii płoną lasy. Z ogniem walczy ponad 700 strażaków. Pożar wybuchł na obszarze parku narodowego Sintra, czyli w miejscu licznie uczęszczanym przez turystów. W krótkim czasie się rozprzestrzenił. Z zagrożonych terenów ewakuowano mieszkańców i turystów.

Płonące lasy w Portugalii

Sintra znajdujące się w niedużej odległości od Lizbony. Ogień pojawił się tam w sobotni wieczór. Jak informuje tvnmeteo.tvn24.pl, ogień zajmował początkowo tereny niezamieszkałe, ale silny wiatr pomógł mu się rozprzestrzenić z dużą prędkością. Ewakuowano około 300 osób z pobliskiego campingu i około 50 mieszkańców sąsiednich miasteczek.

Jeden ze strażaków relacjonował dzisiaj:

Nadal są dwa aktywne fronty, które nas niepokoją. Po bardzo trudnej nocnej akcji, teraz straży pomagają śmigłowce, które zrzucają z powietrza wodne bomby.

Niestety w najbliższych dniach pogoda w Portugalii będzie sprzyjać pożarom. Największym zagrożeniem okaże się niska wilgotność powietrza.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,761ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze