Uciekli z kwarantanny hotelowej. Teraz grozi im nawet więzienie!

Jak donosi Irish Independent, w sobotę po południu z obowiązkowej kwarantanny hotelowej zbiegły trzy osoby. Od piątku działa system obowiązkowej, płatnej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Irlandii.

Sytuacja miała miejsce na lotnisku w Dublinie. Uciekinierzy byli zakwaterowani w hotelu Crowne Plaza. Dzisiaj podano informację, że jedna z osób została już znaleziona. Niestety policja wciąż szuka pozostałej dwójki.

Obowiązkowa kwarantanna hotelowa w Irlandii została wprowadzona dopiero w piątek rano. Trwa ona 12 dni i dotyczy wszystkich przylatujących do Irlandii z jednego z 33 państw wysokiego ryzyka. Na liście są m.in. Tanzania, Austria, Chile, Brazylia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kwarantanna hotelowa nie dotyczy przylatujących z Polski, chyba że nie mają przy sobie negatywnego wyniku testu na Covid-19 (akceptowane są jedynie testy PCR).

Kwarantanna hotelowa sporo kosztuje – należy się liczyć z kosztem 1850 euro. Co prawda kwota ta obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, transport z lotniska i testy na koronawirusa, ale i tak jest to dość spory wydatek.

Co grozi osobom, które nie poddadzą się kwarantannie hotelowej? Surowe kary! Rząd przewidział mandaty w wysokości 2000 euro lub miesiąc więzienia!

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,907ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze