Tutaj wydłużają kwarantannę narodową o kolejny miesiąc i covidowy Paszport Możliwości

Kwarantanna narodowa na Litwie z powodu koronawirusa została wydłużona o kolejny miesiąc, czyli do końca czerwca. Jednocześnie przewidziano dalsze łagodzenie obowiązujących dotychczas obostrzeń.

Od czerwca na Litwie ogródki lokali gastronomicznych będą mogły być czynne dłużej o dwie godziny, do północy. W pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło się spotkać do 10 osób. W przedsięwzięciach organizowanych na otwartej przestrzeni nie będzie limitu osób.

Od poniedziałku na Litwie obowiązuje tzw. covidowy Paszport Możliwości, który daje osobom z nabytą odpornością na koronawirusa bądź które uzyskały negatywny wynik testu, większe możliwości, na przykład prawo do przebywania wewnątrz lokali gastronomicznych.

Paszport Możliwości ma się przyczynić do ożywienia niektórych dziedzin gospodarki i życia społecznego oraz zachęcić do aktywniejszego szczepienia.

Na Litwie co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już blisko 40 proc. mieszkańców. Od kilku tygodni zmniejsza się liczba nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich 14 dni liczba nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców w skali kraju wynosi 393,9.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze