Dubrownik, Zagrzeb, Split, Zadar i Pula okazały się turystycznymi hitami. Polskie Linie Lotnicze LOT przewiozły w tym roku między Polską i Chorwacją ponad 100 tys. pasażerów

100 tysięcy pasażerów na trasach z Polski do Chorwacji

Polskie Linie Lotnicze LOT do końca listopada br. przewiozły między Polską i Chorwacją rekordową liczbę ponad 100 tys. pasażerów. Dzięki zaangażowaniu Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej i LOT-u, pasażerowie przez cały rok mogą podróżować szybko i wygodnie do ulubionych miast w Chorwacji. Latem przewoźnik obsługuje porty w Zagrzebiu, Dubrowniku, Splicie, Zadarze i Puli, natomiast w zimie utrzymuje stałe połączenia z Zagrzebiem i Dubrownikiem.

Sprawdź tanie loty do Chorwacji

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce:

Ogromnie się cieszę, że Zarząd LOT-u przychylił się do naszych argumentów i zdecydował się na bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do chorwackich miast również w zimie. Ta decyzja jest bardzo istotna dla wzmocnienia ruchu turystycznego. Dzięki całorocznym połączeniom lotniczym LOT-u możemy Polakom śmiało rekomendować Chorwację jako kierunek całoroczny.

Chorwacja – zabytkowe stare miasto Dubrovnik sceneria serialu gra o tron
Fot. Shutterstock

Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u ds. handlowych.

W ciągu ostatnich trzech lat LOT bardzo mocno rozwinął ofertę pasażerską. Najwięcej połączeń w tym regionie Europy uruchomiliśmy właśnie z i do Chorwacji, dokąd Polacy lubią jeździć m.in. na wakacje. Rejsy cieszą się dużą popularnością, dlatego zamierzamy utrzymać ofertę w przyszłym roku. Przewidujemy, że w tym roku przewieziemy między Polską a Chorwacją ponad 110 tys. osób.

LOT ma dziś w swojej rozkładowej ofercie 105 połączeń. Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie ponad 64 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio czy Singapuru. W tym roku LOT przewiezie łącznie ok. 8,9 mln pasażerów, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2015 r.

Sprawdź ofertę LOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here