Dobre wiadomości! Dwa hitowe połączenia z Polski!

Ostatnio informowaliśmy Was o nowych połączeniach egzotycznych z katowickiego lotniska. Rainbow zaoferował swoim klientom wycieczki do Meksyku i Dominikany. W tym tygodniu także TUI poinformował o rozszerzeniu swojej oferty z egzotycznymi kierunkami.

W niedzielę 21 lutego br. klienci biura podróży TUI, po raz pierwszy w tym sezonie, polecą z Katowice Airport do Dubaju. Kierunek obsługiwany będzie raz w tygodniu Boeingiem 737-800 linii lotniczej Enter Air. TUI uruchomi z pyrzowickiego lotniska także bezpośrednie dalekodystansowe połączenie czarterowe do Punta Cany w Dominikanie. Trasa wystartuje 3 marca 2021 roku i obsługiwana będzie co 10 lub 11 dni Boeingiem 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT.

Marcin Dymnicki, prezes Zarządu TUI Poland Sp. z o.o. powiedział:


Obserwujemy duży wzrost zainteresowania egzotycznymi podróżami wśród Klientów TUI, stąd też decyzja o poszerzeniu oferty wylotów z lotniska w Katowicach na najbliższe miesiące. Pierwsza nowość to Dubaj, który startuje już w niedzielę 21 lutego i realizowany będzie przez linię Enter Air. Kolejna, jeszcze bardziej egzotyczna nowość to Dominikana z bezpośrednim przelotem komfortowym samolotem Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Pierwszy rejs z lotniska w Katowicach do Punta Cany zaplanowany jest na 3 marca 2021. Loty będą się odbywać co 10 lub 11 dni aż do końca maja 2021. Zdecydowanie konkurencyjne ceny i bogata oferta hotelowa cieszą się dużą popularnością, więc zachęcamy do podróży z TUI.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport powiedział:

Fakt, że TUI w trakcie największego kryzysu w historii branży lotniczej zdecydowało się zaoferować wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dominikanie z wylotem z Katowice Airport świadczy o potencjale czarterowym pyrzowickiego lotniska. Warto podkreślić, że w przypadku Pyrzowic TUI jest pionierem bezpośrednich dalekodystansowych połączeń czarterowych, obsługiwanych samolotem szerokokadłubowym. W lipcu 2016 roku biuro, jako pierwsze w historii, zdecydowało się na uruchomienie tego typu połączenia z Katowice Airport. Podobnie jak i teraz, także wtedy była to Punta Cana w Dominikanie. W Katowice Airport od lat konsekwentnie stawiamy na rozwój segmentu przewozów czarterowych, co procentuje w bardzo trudnym dla branży czasie pandemii. Ściśle współpracujemy z biurami podróży, dbamy także o rozwój infrastruktury portu, bo obsługa ruchu czarterowego wymaga między innymi odpowiedniej liczby miejsc postojowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here