Ten mężczyzna poleci na wakacje życia! Lot w kosmos – wokół Księżyca. Znasz go?

Już wiemy, kto się wybierze w pierwszy komercyjny lot w kosmos. SpaceX chce zabrać pierwszego śmiałka w lot dookoła Księżyca swoim BFR, czyli Big Falcon Rocket.

Pisaliśmy ostatnio, że pierwszy człowiek poleci turystycznie w kosmosSpaceX, czyli prywatna firma kosmiczna miliardera Elona Muska (założyciel i dyrektor firmy Tesla), podpisała właśnie pierwszą umowę z turystą, którego zabierze w taki lot.

W kosmos poleci Japończyk

Szczęśliwcem, którego przede wszystkim było stać na tę podróż i miał wystarczająco dużo odwagi jest japoński biznesmen Yusaku Maezawa. To znany potentat na rynku mody internetowej i założyciel marki Zozo. Z zamiłowania kolekcjoner drogocennych obrazów. 42-latek widnieje na liście najbogatszych Japończyków.

Według planu Y. Maezawa ma polecieć w kosmos w 2023 roku. Przez niecały tydzień będzie podróżował wokół Księżyca i wróci na Ziemię. Okazuje się jednak, że nie poleci w tę podróż sam. Biznesmen chce zabrać ze sobą kilkoro artystów z różnych dziedzin sztuki, w tym malarstwa, muzyki i filmu. Po powrocie z tej niezwykłej podróży, każdy z artystów będzie mógł tworzyć dzieła inspirowane kosmosem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here