Ten kraj kolejny raz zmienia zasady wjazdu i to już od jutra!

Tydzień temu Wielka Brytania zaostrzyła zasady wjazdu do kraju, wprowadzając obowiązkowe testy PCR po przylocie do Anglii także dla zaszczepionych. Tymczasem dzisiaj brytyjski minister zdrowia Sajid Javid ogłosił nowe ograniczenia.

Od wtorku 7 grudnia od godziny 4:00 od wszystkich pasażerów (od 12 roku życia) będą wymagane dodatkowe testy wykonane w ciągu 48 godzin przed odlotem. Uznawane będą zarówno testy PCR jak i tańsze testy antygenowe. Uprzedzając pytania: niestety zaszczepieni nie będą zwolnieni z tych testów.

Cały czas oczywiście wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii są zobowiązani do wykonania testu PCR w 2. dniu pobytu (lub wcześniej) i samoizolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu. Pamiętajcie o tym, że testy PCR należy nabyć od prywatnych dostawców. Bezpłatne testy NHS nie są uznawane.

Javid zapewnił, że nowe zasady podróżne, obejmujące już obowiązujący wymóg wykonania nie później niż w drugim dniu po przyjeździe testu typu PCR i pozostania w kwarantannie do czasu uzyskania negatywnego wyniku, są tymczasowe i zostaną poddane przeglądowi w przyszłym tygodniu:

Musimy upewnić się, że środki są absolutnie konieczne, nie będziemy utrzymywać środków w mocy ani dnia dłużej niż musimy.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze