Planowaliście lot do Wielkiej Brytanii? Konieczne będą droższe testy po przylocie do kraju

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w sobotę nowe restrykcje, mające spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu Omikron, w tym obowiązek wykonania testu PCR przez podróżnych przyjeżdżających do kraju i nakaz izolacji do czasu uzyskania wyniku.

W sobotę w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano pierwsze dwa przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron. Rząd w czwartek wieczorem podjął decyzję o zamknięciu granic dla niebędących obywatelami kraju przyjeżdżających z RPA, Botswany, Eswatini, Lesoto, Namibii i Zimbabwe. W niedzielę do listy zostaną dodane Malawi, Mozambik, Zambia i Angola. Przylatujący stamtąd obywatele brytyjscy będą zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny we wskazanym przez rząd hotelu.

Premier Boris Johnson na konferencji prasowej w Londynie powiedział:

Każdy, kto przekracza granice Wielkiej Brytanii, będzie zobowiązany do przeprowadzenia testu PCR przed końcem drugiego dnia od przybycia. Do momentu uzyskania wyniku negatywnego osoby te będą musiały poddać się samoizolacji.

Osoby kontaktujące się z zakażonymi również będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę. Szef rządu zapowiedział zaostrzenie zasad dotyczących noszenia maseczek oraz przyspieszenie kampanii szczepień wzmacniających.

Zmiany na gorsze także dla obywateli Polski

Co to oznacza? Dotychczas zaszczepieni przylatujący m.in. z Polski, mogli wykupić test antygenowy i nie była konieczna samoizolacja. Teraz konieczny będzie droższy test PCR i dodatkowa samoizolacja aż do uzyskania jego wyniku.

Od kiedy zostaną wprowadzone nowe ograniczenia? Wciąż czekamy na szczegółowe informacje

Zobacz też: Od ograniczeń na granicach przez zakazy lotów aż do ponownego zamykania kraju. Sprawdź reakcje poszczególnych państw na nowy wariant wirusa

Poprzedni artykułOd ograniczeń na granicach przez zakazy lotów aż do ponownego zamykania kraju. Sprawdź reakcje poszczególnych państw na nowy wariant wirusa
Następny artykułDokąd na święta w tym roku? Jest kilka miejsc, do których polecisz nawet bez testu!
blank
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here