Tego pasażerowie się nie spodziewali! Nikt nie został wpuszczony na pokład, a Ryanair odleciał pusty

Tego się nikt nie spodziewał. Pasażerowie stawili się na lotnisku w Paryżu z zamiarem podróży do Dublina. Jednak okazało się, że nie mieli zarezerwowanego pobytu w hotelu, w którym mogliby odbyć obowiązkową kwarantannę po przylocie, dlatego nie zostali wpuszczeni na pokład Ryanaira, a samolot ruszył w rejs pusty.

Jak informuje gazeta.pl, obecnie w Irlandii obowiązują bardzo restrykcyjne zasady wjazdu. Każdy podróżny musi wypełnić przed przyjazdem specjalny formularz Passenger Locator Form. Brak formularza może wiązać się z wysoką karą – grozi za to mandat w wysokości 2,5 tys euro lub 6 miesięcy więzienia. Formularz muszą mieć również osoby, które podróżują tranzytem do Irlandii Północnej.

Musisz również wykonać test PCR na maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem. Za brak testu grożą takie same kary, jak za brak formularza. Kolejny wymóg to kwarantanna. Z informacji MSZ wynika, że jeżeli podróżujesz do Irlandii (w tym tranzytem przez Irlandię Północną), musisz odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę pod adresem wskazanym na formularzu Passenger Locator Form. Podróżni z krajów, które znalazły się na liście państw kategorii 2 lub osoby, które nie mają negatywnego wyniku testu, muszą odbyć kwarantannę w wyznaczonym hotelu. Więcej informacji znajdziesz na irlandzkiej stronie rządowej.


Kto jest zwolniony z odbywania kwarantanny w hotelu? Osoby, które otrzymały wymagane dawki szczepionek:

  • Pfizer-BioNtech (7 dni po drugiej dawce),
  • Moderna (14 dni po drugiej dawce),
  • Oxford-AstraZeneca (15 dni po drugiej dawce),
  • Johnson & Johnson/Janssen (14 dni po jedynej dawce)

Nadal muszą jednak posiadać negatywny wynik testu, zaświadczenie o szczepieniu i wypełnić formularz.

Irlandzki przewoźnik zaapelował do władz Irlandii o zniesienie ograniczeń i przygotowanie planu ponownego otwarcia Irlandii dla podróżujących. Szef spółki Ryanair DAC uważa, że kwarantanna w hotelu jest bezcelowa, ponieważ można ją ominąć przlatując z kraju, który nie jest objęty tym wymogiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here