Szansa dla lotniska w Modlinie! Kluczowa decyzja i zastrzyk gotówki

Lotnisko w Modlinie ciągle wzbudza gorące dyskusje. Od dłuższego czasu ważą się jego losy. Do teraz… Czy to wielka szansa do portu? Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin zdecydowało we wtorek o podniesieniu o 50 mln zł jej kapitału przez województwo mazowieckie.

Zastrzyk gotówki dla Modlina

Dokapitalizowanie nastąpi poprzez ustanowienie nowych udziałów, które w całości zostaną objęte przez Województwo Mazowieckie. To szansa na uratowanie portu i przeprowadzenie jego modernizacji. Po podniesieniu kapitału o 50 mln zł marszałek województwa mazowieckiego zwiększy udziały do 42,3 procent. Udziały Państwowego Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze i Agencji Mienia Wojskowego spadną, odpowiednio, do 25,2 i 28,5 procent. Taka propozycja padła już w ubiegły wtorek, ale PPL zawnioskował o przerwę do 12 marca w obradach Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników.

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa-Modlin powiedział:

Dzisiejsza decyzja wspólników, to wielki krok w kierunku zakończenia wielomiesięcznego impasu na naszym lotnisku. Mamy nadzieję, że to początek dalszych zmian, które pozwolą wrócić portowi na drogę dynamicznego rozwoju. Dokapitalizowanie portu pozwoli na rozpoczęcie inwestycji, które będą służyć naszym pasażerom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here