Światowa stolica rozrywki i hazardu! Nowy kierunek KLM

Wkrótce oferta lotów KLM wzbogaci się o kolejne miasto w Ameryce Północnej. Latem 2019 (a dokładnie 6 czerwca 2019) rusza nowy kierunek KLM – Las Vegas w stanie Nevada.

Las Vegas – nowy kierunek KLM

Las Vegas to 18. kierunek KLM w USA. Loty będą odbywały się do 3x w tygodniu samolotem Boeing 787-900 Dreamliner. Na pokładzie jest 294 miejsc. Wraz z uruchomieniem trasy do Las Vegas, KLM wycofuje z rozkładu połączenia do dwóch afrykańskich miast: Freetown (Sierra Leone) oraz Monrovii (Liberia).

Pieter Elbers, Prezes i Dyrektor Generalny KLM powiedział:

Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom kolejny atrakcyjny kierunek, dostępny bezpośrednio z Amsterdamu. Las Vegas będzie już osiemnastym miastem w USA, do którego docierają samoloty KLM. Co więcej, nasi pasażerowie będą mogli polecieć do tej atrakcyjnej pod względem turystycznym części Stanów Zjednoczonych na pokładzie naszego nowoczesnego i komfortowego Dreamlinera Boeing 787-900.

Boeing B787-900 Dreamliner zapewni komfortowy lot

Loty KLM do Las Vegas będą odbywały się początkowo dwa razy w tygodniu – w piątki i niedziele. Od 2 lipca 2019 linia zwiększy liczbę lotów do 3 tygodniowo, dodając rejs we wtorek. Wylot KLM (rejs KL0635) z Amsterdamu zaplanowano w rozkładzie na godzinę 12:30. Do Las Vegas (lotnisko McCarran International) przylecisz wówczas o godzinie 14:15 czasu lokalnego. Lot powrotny (rejs KL0636) z Las Vegas będzie startował o godz. 16:05 czasu lokalnego. W Amsterdamie będzie kolejnego dnia o 11:05 rano. Na nowej trasie polecisz samolotem 797-900.

Boeing B787-900 Dreamliner zapewnia pasażerom znacznie bardziej komfortowy lot. Jest dużo cichszy w czasie startu i lądowania. Posiada o 30% większe okna zapewniające więcej światłą oraz specjalną technologię Smoother Ride. Dzięki niej pasażerowie nie odczuwają objawów choroby lokomocyjnej podczas turbulencji. A dzięki  wyższemu ciśnieniu w kabinie podróżni przyswajają do krwi 8% więcej tlenu. Wpływa to na ich energię i lepsze samopoczucie. Dreamliner jest wyposażony w pokładowe WIFI we wszystkich kabinach.

Las Vegas
Fot. Materiały prasowe KLM

Las Vegas zaprasza do kasyna i na pustynię!

Las Vegas – stolica stanu Nevada – przyciąga miliony turystów każdego roku. Zaledwie 107-letnie miasto (założone w 1911), które wyrosło z piasków pustyni jest amerykańską i światową stolicą hazardu i rozrywki. To tutaj każdy z luksusowych hoteli zaprasza do kasyna i przyciąga licznymi atrakcjami.

Spacer główną ulicą pozwala znaleźć się jednocześnie w Wenecji, Paryżu, Rzymie, czy Egipcie. Mijasz kopie słynnych budowli świata między innymi – Wieżę Eiffla, Fontannę di Trevi, czy weneckich gondolierów. Las Vegas przyciąga licznymi koncertami i spektakularnymi widowiskami, a także często stanowi tło dla hollywoodzkich filmów. Poza atrakcjami i gwarem miasta, przed podróżnymi otwiera się niezwykle atrakcyjna przyrodniczo część USA, z największym skupiskiem parków narodowych. To idealne miejsce dla miłośników natury i pieszych wędrówek.

Uruchomienie nowej trasy do Las Vegas wzbogaca ofertę lotów do i na terenie USA, z której pasażerowie korzystają na mocy transatlantyckiego joint venture między Air France-KLM a Delta Airlines.

Inne zmiany w siatce połączeń KLM

Decyzja o uruchomieniu lotu do Las Vegas pociągnęła za sobą zmiany w ofercie lotów KLM. Na amsterdamskim Schiphol panują restrykcje dotyczące slotów (czyli przedziałów czasowych, w których samolot może wystartować lub wylądować). W związku z tym linie KLM były zmuszone zawiesić swoje loty do Freetown (Sierra Leone) oraz Monrovii (Liberia). Loty do tych miast będą kontynuowane do 29 marca 2019. Ze względu na ograniczoną liczbę slotów linia została zmuszona rozdysponować je w inny, bardziej obiecujący sposób. Pasażerowie, którzy posiadają rezerwację na lot do tych afrykańskich miast po 29 marca 2019 roku, otrzymają możliwość zmiany rezerwacji lub zwrotu biletu. Partner KLM – linia Air France będzie nadal obsługiwać trasę do Freetown ze swojego lotniska bazowego w Paryżu (CDG).

Zobacz też:

KLM poleci do Bostonu

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,018ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze