Strajki w lotnictwie już od jutra! Wielkanoc i Majówka z utrudnieniami? Zobacz gdzie

Na 46 lotniskach w Hiszpanii mają się odbyć wkrótce strajki. Kłopoty mogą wystąpić również w innych państwach. Podróżni muszą przygotować się na utrudnienia w lotach podczas świąt Wielkanocnych, a nawet Majówki. Akcje protestacyjne już od jutra! Niektóre mogą zakłócić wyjazdy Polaków.

Strajki na lotniskach

Jak informuje Radio Zet, główna akcja protestacyjna w Hiszpanii zaplanowana jest na Wielką Sobotę, 20 kwietnia. Związki zawodowe domagają się nowych warunków płacowych, a także zmian w związku z brakiem ochrony pracowników, którzy są przenoszeni z jednej firmy do drugiej. Pracownicy mają protestować do skutku, a to oznacza, że nawet wyjazdy majówkowe stoją pod znakiem zapytania.

Dziś strajkowali pracownicy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Barajas w Madrycie. Jak informuje rp.pl, protest zapowiadają także piloci hiszpańskiego przewoźnika Air Nostrum. Na razie ogłosili 24-godzinne strajki 15, 16, 17, 22, 23 i 24 kwietnia. Już jutro (13.04) strajkować będą z kolei pracownicy włoskiej linii lotniczej Alitalia. Nieunikniony będzie paraliż na dwóch mediolańskich lotniskach Malpensa i Linate.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here