Strajk generalny w Grecji sparaliżuje ruch lotniczy

W najbliższy piątek 28 lutego, Grecja stanie w obliczu 24. ogólnokrajowego strajku generalnego, do którego dołączą kontrolerzy ruchu lotniczego.
Akcja protestacyjna ma na celu upamiętnienie ofiar katastrofy kolejowej w Tempi sprzed dwóch lat, których rodziny wciąż nie otrzymały obiecanego odszkodowania.
Udział kontrolerów lotów w strajku spowoduje zawieszenie wszystkich komercyjnych lotów pasażerskich do i z Grecji.
W tym dniu Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Aegean Airlines planowały po jednej rotacji między Warszawą a Atenami; te połączenia również zostaną odwołane.

Podczas strajku obsługiwane będą jedynie loty medyczne, poszukiwawczo-ratownicze, humanitarne, wojskowe oraz w sytuacjach awaryjnych. W przeszłości greckie sądy często uznawały udział kontrolerów ruchu lotniczego w strajkach za nielegalny, jeśli informacja o proteście była podawana zbyt późno.

Źródło: Rynek Lotniczy

Newsletter Tanie Loty

Zapisz się i otrzymuj najlepsze okazje lotnicze prosto na maila!

Admin: Artweb-Media Artur Kowalczyk. Polityka Prywatności

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

446,721FaniLubię
42,834ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też