Spłonął Stumilowy Las z Kubusia Puchatka

Las Ashdown w hrabstwie East Sussex w Anglii stanowił inspirację dla A.A. Milne do stworzenia Stumilowego Lasu – domu Kubusia Puchatka. Niestety w niedzielę w nocy w lesie wybuchł pożar, który strawił znaczną jego część.

Spłonęło 20 hektarów terenu, mimo bardzo szybkiej reakcji strażaków. Poszycie lasu było bardzo suche, przez co nie udało się opanować ognia, który błyskawicznie rozprzestrzeniał się w kolejne miejsca. Pożar ugaszono dopiero w poniedziałek wieczorem.

Zgodnie z pierwszymi ustaleniami strażaków, nikt celowo nie podłożył ognia. Pożar powstał samoistnie, w wyniku przedłużającej się suszy w tym rejonie kraju. Ostateczny raport jeszcze nie powstał, dlatego nie można mówić o pewności w odniesieniu do początku pożaru.


A.A. Milne mieszkał w pobliżu lasu Ashdown, na farmie Cotchford w Hartfield. To miejsce służyło mu jako inspiracja do stworzenia Stumilowego Lasu. Jego rysunki w Kubusiu Puchatku to właśnie tamtejsze drzewa. Pożar lasu to jednak nie tylko olbrzymia strata dla fanów twórczości pisarza, ale także dla każdego mieszkańca East Sussex. Ashdown to największy publiczny las w całym regionie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here