Fragment oryginalnych schodów z Wieży Eiffla został sprzedany na aukcji w Paryżu za 169 000 euro

Fragment oryginalnych, spiralnych schodów z Wieży Eiffla, czyli najsłynniejszej paryskiej atrakcji, został sprzedany we wtorek za 169 000 euro (190 885 dolarów). Jak poinformował rzecznik prasowy domu aukcyjnego Artcurial – trzy razy więcej niż pierwotnie przewidywano.

Sprzedano fragment schodów z Wieży Eiffla

Ten fragment schodów, który pochodzi z prywatnej kolekcji w Kanadzie, łączył dwa górne piętra Wieży Eiffla. Jest to jedna z 24 sekcji, które zostały wycięte w 1983 roku po instalacji windy. Zwycięzca aukcji jest nieznany, tzn. nie chce ujawniać swojej tożsamości. Wiadomo tylko, że to kolekcjoner z Bliskiego Wschodu.

Pozostałe sekcje schodów można znaleźć w takich miejscach jak ogrody Fundacji Yoishii w Japonii, w pobliżu Statuy Wolności w Nowym Jorku oraz w Disneylandzie w Kalifornii. Fragment, który został wylicytowany, był przez 20 dni wystawiany publicznie na dziedzińcu domu aukcyjnego na Polach Elizejskich.

Jak informuje Reuters, choć cena zdaje się być zawrotna, to jednak nie przebiła szaleństwa jakie miało miejsce na licytacji w 2016 r. Wtedy inna część Wieży Eiffla została sprzedana za 523 800 euro, przekraczając dziesięciokrotnie jej szacunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here