Samolot kilka godzin krążył nad lotniskiem w Pyrzowicach

Wczoraj (tj. 9.04) w Pyrzowicach Airbus A320-232 linii Small Planet kilka godzin krążył nad lotniskiem. Wielokrotnie zbliżał się do pasa, dotykał go kołami po czym z powrotem wzbijał się w powietrze. Wszyscy zastanawiali się czy na lotnisku dzieje się coś niepokojącego.

Okazało się, że to tylko ćwiczenia touch&go. Przeprowadza się je dość często, zazwyczaj w godzinach, gdy nad lotniskiem nie ma ruchu

Manewry Small Planet nad lotniskiem w Pyrzowicach

Każdy pilot musi regularnie ćwiczyć tę procedurę. To standardowe treningi pilotów we wszystkich liniach lotniczych. Decyzję o przejściu na kolejne okrążenie podejmuje pilot w sytuacji, gdy uzna, że lądowanie może zakończyć się niepowodzeniem, bądź na polecenie służb kontroli ruchu lotniczego.

Ćwiczenia odbywały się na lotnisku w Katowicach, bo linie Small Planet mają w Pyrzowicach swoje bazy i swoich pilotów.

Pasażerowie, którzy mieli okazję być na tarasie widokowym, mogli obserwować manewry z bliska. Takie ćwiczenia na pewno wydają się widowiskowe i wzbudzają zainteresowanie. Były również rejestrowane dzięki aplikacji FlightRadar.

 

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,055ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze