Rząd zmienia zasady kwarantanny po powrocie zza granicy

Rząd zmienił zasady kwarantanny po powrocie zza granicy. W Dzienniku Ustaw już opublikowano najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów. Według nowych zasad osoby przyjeżdzające do Polski z RPA, Indii i Brazylii będą mogły być zwolnione z kwarantanny na podstawie testu w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż po 7 dniach od powrotu do kraju.

Co jest powodem zmian? Jak informował w tym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski obowiązkowa kwarantanna dla osób przybywających z RPA, Indii i Brazylii ma związek z rozprzestrzeniającymi się nowymi wariantami koronawirusa.

Wszyscy wracający do Polski z tych krajów będą musieli odbyć 10 dniową kwarantannę, którą będzie można skrócić dopiero po 7 dniach od przylotu. Jak? Będzie trzeba zrobić test na Covid-19 i uzyskać negatywny wynik.


Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował:

Zgodnie z nowymi regulacjami przybywający do Polski z RPA, Indii i Brazylii nie mają już możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu wykonanego w ciągu 48h po powrocie do kraju. Taka możliwość dopuszczona jest dopiero po 7 dniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here