Ryanair zwolnił załogę i pilotów, którzy pokazali w sieci zdjęcie jak śpią w tragicznych warunkach

Głośna sprawa zdjęcia przedstawiającego pilotów i załogę Ryanaira, którzy spali w tragicznych warunkach, doprowadziła do niemiłych skutków dla bohaterów fotografii. Wszyscy zostali właśnie zwolnieni z pracy.

Ryanair zwolnił załogę ze zdjęcia

Jeśli nie pamiętasz, przypomnijmy tylko, że prawie miesiąc temu do sieci trafiło oburzające zdjęcie, które pokazuje jak załoga i piloci taniego przewoźnika Ryanair musieli spać w karygodnych warunkach, a konkretnie na podłodze. Związki zawodowe oskarżały przewoźnika o nieludzkie traktowanie pracowników. Ryanair twierdził, że zdjęcie zostało zainscenizowane. Zwyczajnie mówiąc: jest oszukane i że linia nie traktuje w ten sposób swoich pracowników.

Fotografię wykonano na lotnisku w hiszpańskiej Maladze. Następnie pojawiła się na oficjalnej stronie portugalskiego związku zawodowego personelu pokładowego SNPVAC.


Ryanair zadecydował właśnie o zwolnieniu z pracy wszystkich, którzy znaleźli się na zdjęciu. Przewoźnik udostępnił nagranie z kamer przemysłowych hiszpańskiego lotniska, na którym widać jak załoga kładzie się na podłodze, aby pozować do zdjęcia, które w jedną chwilę zawładnęło mediami społecznościowymi. To zachowanie zaszkodziło reputacji pracodawcy i spowodowało nieodwracalne naruszenie zaufania.

Załoga i piloci utrzymują jednak swoją wersję. Będzie się znowu działo… Luciana Passo, szefowa związku zawodowego personelu pokładowego SNPVAC potwierdziła we wtorek zwolnienia. Jednocześnie zapowiedziała szybką reakcję związku na decyzję przewoźnika. Zespół prawników już zajmuje się tą sprawą.

6 KOMENTARZE

  1. Pffff. Jeśli to prawda, to zwolnienia były słuszną decyzją. A związkom zawodowym nic do sprawy. Zbędne, roszczeniowe darmozjady, podobnie jak w Polsce – związki zawodowe.

  2. i bardzo dobrze, akurat załogi samolotów zarabiają bardzo dobrze, lot był odwołany więc pracodawca mógł im powiedzieć idźcie sobie na miasto na parę godzin pozwiedzać oczywiście jeśli by mieli za ten czas zapłacone czyli byli tak jakby w pracy to jakieś napoje jedzenie pokój hotelowy leży w ich gestii, mogło by też być inaczej mogli usłyszeć lot odwołany ale jesteście w pracy i kazać im sprzątać toalety na lotnisku, mogli też usłyszeć (wiem że głupie) w pracy się nie siedzi i kazać im stać… ot taki żarcik hehe chodźcie położymy się na minutę na podłodze hehe zrobimy fotę i będziemy kręcić aferę może nawet jakaś rekompensata wpadnie hehe,, ale nie pomyśleli że ktoś kto lata tymi liniami po zobaczeniu zdjęcia mógł pomyśleć ok zmieniam linie lotnicze nie będę sponsorował tego wyzysku biednych ludzi zwłaszcza że firma ma kasy jak lodu, stado tępych baranów nawet mi ich nie szkoda, swoją drogą pewnie nie jeden zwykły Kowalski którego praca polega na ciągłych wyjazdach do klienta nie płacze że na lotnisku musi spać bo lot odwołali zresztą takie sprawy reguluje UOP którą podpisali

    • „pracodawca mógł im powiedzieć idźcie sobie na miasto na parę godzin pozwiedzać oczywiście jeśli by mieli za ten czas zapłacone czyli byli tak jakby w pracy to jakieś napoje jedzenie pokój hotelowy leży w ich gestii, mogło by też być inaczej mogli usłyszeć lot odwołany ale jesteście w pracy i kazać im sprzątać toalety na lotnisku, mogli też usłyszeć (wiem że głupie) w pracy się nie siedzi i kazać im stać… ”

      Twój pracodawca Cię rucha xD

    • A sprzątanie toalet nalezy do ich obowiązków? Tylko polacy robią tak ze jak nie ma dla nich w danym momencie pracy to robią wszystko tylko zeby nie było ze sie nic nie robi. Glupota do kwadratu.

  3. Zwolnienie to oczywista oczywistość, ale jeszcze proces o odszkodowanie za szkodzenie wizerunkowi firmy przez oszustwo byłych pracowników. To nie zabawa uczniowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here