Ruszyło połączenie Lufthansy z Łodzi do Monachium

Połączenia Lufthansy z Łodzi do Monachium zainaugurowane. Pierwszy rejs do stolicy Bawarii ruszył dziś z łódzkiego lotniska po godz. 8. Trasa jest krótka, podróż trwa zaledwie godzinę i 20 minut.

Połączenia na nowej trasie będą realizowane pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Lufthansa obsłuży loty bombardierami CRJ-900, zabierającymi na pokład do 90 pasażerów.

Łódź otwarta na nowe kierunki

Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce:


Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia kolejnego, ważnego połączenia z Polski, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy w Europie. Port lotniczy w Łodzi to 9. polskie lotnisko do którego latamy, co potwierdza naszą pozycję wiodącej, międzynarodowej tradycyjnej linii lotniczej w Polsce. Dzięki pięciu rejsom tygodniowo, oferta Lufthansy jest doskonałym wyborem nie tylko dla tych, którzy chcą podróżować po całym świecie, ale także dla pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta. Od dziś podróżujący z Łodzi będą mogli wybrać spośród 137 kierunków w 44 krajach, które oferujemy obecnie z Monachium

Jak zwraca uwagę Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi, połączenie do Monachium pozwoli na szybki transfer z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto.

Port Lotniczy w Monachium jest położony ok. 35 kilometrów od miasta, a Terminal 2 wybudowano specjalnie dla Lufthansy i linii partnerskich ze Star Alliance. Ułatwia to możliwość przesiadki. Sam terminal wyposażony w liczne udogodnienia, takie jak strefy ciszy, został wyróżniony nagrodą World Airports Award Instytutu Skytrax, jako terminal numer 1 na świecie.

SPRAWDŹ OKAZJE Z ŁODZI

Źródło: Lufthansa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here