Próbował wjechać do Polski na fałszywym dowodzie! Zdemaskowali go na lotnisku

Odmową wjazdu zakończyła się podróż Senegalczyka, który usiłował przekroczyć granicę państwową na podstawie sfałszowanego francuskiego dowodu osobistego.

Sfałszowany dowód

Gdy samolot z Larnaki wylądował w Warszawie, do kontroli granicznej stawił się podróżny przedstawiając francuski dowód osobisty. W trakcie odprawy funkcjonariusz ustalił, że dokument odbiega od przyjętego wzoru i posiada znamiona fałszerstwa. Cudzoziemiec został skierowany na drugą linię kontroli granicznej w celu dalszej weryfikacji.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. Mężczyzna w rozmowie z mundurowymi oświadczył, że jest obywatelem Senegalu przedstawiając swoje prawdziwe dane. Przyznał się również, że podejrzany dokument zakupił przez internet za kwotę 150 euro od nieznanej mu osoby pochodzącej z Aten.

W związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP na kierunku wjazdowym, podstępem, Senegalczykowi nie zezwolono na wjazd, wydając stosowną decyzję. Mężczyzna usłyszał także zarzuty karne z art. 264 §2 kk. i art. art. 270 § 1 kk. Tego samego dnia cudzoziemiec opuścił lotnisko odlatując z powrotem do Larnaki.

źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Na warszawskich lotniskach bramki biometryczne! Zamiast kontroli – skanowanie twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here