Port Lotniczy Katowice powiększa parking

Już we wrześniu br. rozpocznie się powiększenie parkingu przy lotnisku w Pyrzowicach. Z blisko 1200 dotychczasowych miejsc postojowych port lotniczy zyska kolejne 660. 

Parking w Katowicach będzie powiększony

Prace przy rozbudowie parkingu P1 mają potrwać do końca pierwszej połowy 2019 roku. Jak donosi ryneklotniczy.pl, projekt rozbudowy zakłada także powstanie nowej strefy wyjazdowej z parkingu, na którą składać się będzie 6 automatycznych bramek wyjazdowych. Wykonawcą inwestycji jest firma Max Bögl.

Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport powiedział:


W Katowice Airport dynamicznie rośnie ruch pasażerski, a wraz z nim popyt na miejsca parkingowe, stąd też decyzja o kolejnej rozbudowie parkingu znajdującego się przed terminalami pasażerskimi. Realizacja inwestycji spowoduje nie tylko wzrost pojemności parkingu, ale dzięki nowej strefie wyjazdowej z systemem sześciu automatycznych bramek wzrośnie także przepustowość tej infrastruktury.

Lipiec to zdecydowanie rekordowy miesiąc dla lotniska w Katowicach. Rozbudowa strefy parkingowej na pewno ułatwi podróżowanie pasażerom. Nie jest to jednak jedyna inwestycja. Wkrótce rozpoczną się także prace nad projektem nowego terminalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here