Port Lotniczy Katowice powiększa parking

Już we wrześniu br. rozpocznie się powiększenie parkingu przy lotnisku w Pyrzowicach. Z blisko 1200 dotychczasowych miejsc postojowych port lotniczy zyska kolejne 660. 

Parking w Katowicach będzie powiększony

Prace przy rozbudowie parkingu P1 mają potrwać do końca pierwszej połowy 2019 roku. Jak donosi ryneklotniczy.pl, projekt rozbudowy zakłada także powstanie nowej strefy wyjazdowej z parkingu, na którą składać się będzie 6 automatycznych bramek wyjazdowych. Wykonawcą inwestycji jest firma Max Bögl.

Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport powiedział:

W Katowice Airport dynamicznie rośnie ruch pasażerski, a wraz z nim popyt na miejsca parkingowe, stąd też decyzja o kolejnej rozbudowie parkingu znajdującego się przed terminalami pasażerskimi. Realizacja inwestycji spowoduje nie tylko wzrost pojemności parkingu, ale dzięki nowej strefie wyjazdowej z systemem sześciu automatycznych bramek wzrośnie także przepustowość tej infrastruktury.

Lipiec to zdecydowanie rekordowy miesiąc dla lotniska w Katowicach. Rozbudowa strefy parkingowej na pewno ułatwi podróżowanie pasażerom. Nie jest to jednak jedyna inwestycja. Wkrótce rozpoczną się także prace nad projektem nowego terminalu.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,024ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze