Po raz pierwszy od 300 lat możesz zobaczyć Święte Schody w Watykanie w takiej odsłonie! Spiesz się

Już teraz, po raz pierwszy od 300 lat, można oglądać w Rzymie słynne Święte Schody bez drewnianej obudowy ochronnej. To niewątpliwie jedno z najważniejszych miejsc odwiedzanych przez wiernych, którzy wchodzą po nich na kolanach.

Zobacz Święte Schody

Jak informuje Euro News, katoliccy wierni padli na kolana, aby wspiąć się na nowo odsłonięte marmurowe stopnie zwane Scala Santa (Święte Schody) w Watykanie. Schody w oryginalnym stanie można podziwiać do 9 czerwca 2019 roku. Zostały one ujawnione po 7-letnim projekcie renowacji. Pracom konserwacyjnym poddano też XVI-wieczne freski. Wszystkim zajęli się specjaliści z Muzeów Watykańskich.

Święte Schody to 28 marmurowych stopni, którymi Jezus miał być prowadzony na sąd. Pochodzą z Pretorium w Jerozolimie, gdzie siedzibę miał Poncjusz Piłat. Zostały one rzekomo przeniesione z Jerozolimy do Rzymu przez Świętą Helenę w IV w. Znajdują się w budynku przy bazylice św. Jana na Lateranie. Prowadzą do kaplicy San Lorenzo.

Wierni ustawiają się w kolejce, bo wspinanie się po schodach daje odpust zupełny. Jak powiedział koordynator renowacji – Paolo Violini – schody to prawdziwy relikt, który dał początek temu całemu sanktuarium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here