PLL LOT przyspiesza inaugurację połączenia do Indii

To, że długo oczekiwane połączenie LOT-u do Indii stało się faktem już wiesz. Delhi będzie szóstym obsługiwanym przez polskiego przewoźnika połączeniem do Azji. Ale nie wiesz, że PLL LOT przyśpiesza otwarcie połączenia.

Do Indii szybciej

Jak mówił prezes LOT-u Rafał Milczarski, nowe połączenie umożliwi najkrótszą i najwygodniejszą podróż między Polską a Indiami. Rejsy zapewniają pasażerom lecącym z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny – między Indiami, a Europą podróżuje obecnie aż 8,9 milionów pasażerów.

Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Indii miały wystartować 17 września 2019 r. Przewoźnik jednak postanowił przyspieszyć o kilka dni inaugurację połączenia z Lotniska Chopina do Delhi. Pierwsze połączenie zostało przesunięte na 11 września tego roku. Oprócz tego, jak informuje portal Rynek Lotniczy, przewoźnik wprowadzi dwa dodatkowe rejsy na tej trasie. Kolejny lot odbędzie się 14 września. Bilety są już w sprzedaży.

Adrian Kubicki, rzecznik prasowy PLL LOT powiedział:

Dwa dodatkowe rejsy do Delhi to propozycja dla pasażerów wybierających się do Indii turystycznie oraz biznesowo. Wrzesień to w branży lotniczej wysoki sezon, a więc okres, w którym nadal wielu pasażerów wyjeżdża na wakacje. Chcemy wykorzystać ten potencjał.

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Delhi zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016r. Większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem.

Delhi zostało wybrane nieprzypadkowo spośród kierunków azjatyckich. Indie są siódmą gospodarką świata, której wartość wynosi 2 439 mld dolarów i drugim najludniejszym państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do pozostałych krajów w Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here