Pierwszy pociąg Leo Express wyruszył z Pragi do Krakowa! Ma być bardzo tanio

Pierwszy pociąg Leo Express wyjechał do Krakowa z głównego dworca kolejowego w Pradze, tradycyjnie z peronu 1B. To historyczne wydarzenie, bo Leo Express został pierwszym prywatnym przewoźnikiem dalekobieżnym w Polsce, tworząc nowe połączenie Polski z Czechami.

Pierwszą przejażdżkę pociągiem pobłogosławił arcybiskup klasztoru Břevnov, Petr Prokop Siostrzonek. Wzięło w niej udział wiele ważnych osobistości. Leo Express jest jedynym czeskim przewoźnikiem certyfikowanym do obsługi pociągów pasażerskich w Polsce.

Peter Köhler, dyrektor generalny Leo Express powiedział:

Z niecierpliwością czekamy na nowych klientów nie tylko z Polski i uważamy, że nowe połączenie zwiększy zainteresowanie komfortową oraz ekologiczną podróżą pociągami, tak jak to zrobiliśmy w Czechach. Połączenie w Czechach zatrzymuje się na swojej standardowej trasie do Bohumina, w Polsce w takich miastach jak Tychy, Katowice, Mysłowice, Zator, Oświęcim Dwory i Kraków. Teraz łączymy Pragę z Krakowem, ale zdecydowanie chcemy rozwijać więcej połączeń w Polsce.

Zobacz też: Z Polski do Pragi za 19 zł! Leo Express wjeżdża na polskie tory.

Fot. Leo Express

Bilety są już w sprzedaży na podróże w terminie między 20 lipca a 1 września. Ceny są bardzo atrakcyjne. Zaczynają się już od 19 złotych. Średnia cena biletu do klasy Economy z Krakowa do Pragi będzie oscylować w okolicach 60-80 złotych, a z Katowic do Ołomuńca około 35-45 złotych.

Im wcześniej kupisz bilet, tym pojedziesz taniej. Kupna biletu możesz dokonać za pomocą strony internetowej lub w sieci partnerskich punktów stacjonarnych (np. w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach).

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,024ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze