Niezwykły pomysł na czas epidemii! Bezdomni zajmą pokoje w opustoszałych hotelach

Obecna sytuacja w Polsce i na świecie staje się coraz bardziej uciążliwa. We Francji zaczęli się zastanawiać, co zrobić z bezdomnymi, jak można im pomóc w tym momencie. Jeden z ministrów wpadł na pomysł.

Bezdomni do hoteli

W związku z koronawirusem paryskie hotele opustoszały. Minister ds. mieszkalnictwa Julien Denormandie zaproponował, aby stały się na czas pandemii schronieniem dla bezdomnych. Miasto miałoby rezerwować pokoje, by Ci którzy nie mają się gdzie podziać otrzymali bezpieczne miejsce do izolacji w tych ciężkich czasach.

Jak informuje Polsat News, zarezerwowano już 50 pokoi w hotelu w 13. dzielnicy. W planach jest powiększenie ich liczby do 170 w nadchodzących dniach. Pokoje mają być jednoosobowe, aby zminimalizować kontakt miedzy ludźmi.

We Francji obowiązuje kwarantanna. Wyjście z domu może odbywać się tylko i wyłącznie w celu zrobienia zakupów, dotarcia do pracy lub apteki i lekarza. Zaostrzenie zasad obowiązuje na razie od 17 marca do 1 kwietnia. Złamanie zasad kwarantanny wiąże się z karami nawet do 3700 euro.

Pomysł z udostępnieniem hotelowych pokoi sprawdza się również w Londynie. W najbliższy weekend ok. 300 pokoi zostanie przeznaczonych dla bezdomnych.

1 KOMENTARZ
  1. MOŻNA, MOŻNA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here