Nie pakuj się w kłopoty – Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega przed niebezpiecznym bagażem

Wiele osób już ruszyło na swoje wymarzone wakacje, niektórzy dopiero planują wyjazdy. Z tego względu Urząd Lotnictwa Cywilnego przestrzega przed kłopotami z bagażem. Jeśli pasażer niewłaściwie spakuje w bagażu np. aerozole, baterie litowe, akumulatory, zapalniczki czy fajerwerki, to mogą one stanowić zagrożenie bezpieczeństwa lotu i być powodem opóźnienia samolotów.

Pakuj się z głową

Tylko w ubiegłym roku wykryto 437 incydentów związanych z niewłaściwym spakowaniem bagażu. Nowa kampania Nie pakuj się w kłopoty ma na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego pakowania bagażu przed podróżą samolotem. Jest adresowana przede wszystkim do osób, które podróżują okazjonalnie i nie są zaznajomieni z zasadami pakowania bagażu. W ramach akcji przygotowano spot edukacyjny, plakaty i grafiki, które będzie można zobaczyć zarówno w mediach społecznościowych, jak i na terenie lotnisk, w środkach komunikacji miejskiej w Warszawie oraz kolejach regionalnych.

Piotr Samson, prezes ULC powiedział:

Nie wszystkie przedmioty mogą być umieszczone w bagażu podręcznym. Część jest zabroniona w bagażu rejestrowanym, a niektórych nie przewieziemy wcale. Chcąc zabrać w podróż lotniczą, np. aparat fotograficzny, drona, tablet czy powerbank musimy stosować się do określonych zasad. Niewłaściwe spakowanie tych urządzeń może doprowadzić do ich samozapłonu, a w konsekwencji do pożaru na pokładzie samolotu.

Należy pamiętać, że od tego jak spakujemy swój bagaż, zależy jak sprawnie przebiegnie kontrola bezpieczeństwa.

Na Fb ULC kampania już cieszy się sporym zainteresowaniem. Sposób przekazu zwraca uwagę. Czytamy: Nie musisz mieć super mocy, żeby bezpiecznie spakować bagaż. Wystarczy wejść na www.ulc.gov.pl lub https://bezpiecznybagaz.ulc.gov.pl/ i sprawdzić co możesz spakować w podróż❗️

Jak pokazują ostatnie lata, świadomość zagrożeń związanych z przewozem zakazanych przedmiotów w bagażu jest niska. Zatem zanim rozpoczniesz podróż lotniczą upewnij się, czy jesteś do niej odpowiednio przygotowany. Zapoznaj się z przygotowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego przewodnikiem dla pasażerów.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,985ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze