Nawet się tam nie wybieraj. Od dzisiaj te 10 norweskich miast będzie zamkniętych

W gminie Nordre Follo wykryto ogniska brytyjskiego szczepu koronawirusa. W związku z tym rząd Norwegii postanowił zamknąć Oslo i 9 okolicznych miejscowości. Wprowadzone zostaną najsurowsze środki.

Nowe restrykcje w 10 norweskich miastach będą obowiązywać do 31 stycznia. Mieszkańcy mają m.in. zakaz prywatnych i publicznych spotkań, zamknięte zostaną sklepy monopolowe, a szkoły prowadzić będą naukę na dystans. Mieszkańcom zamkniętych miejscowości doradza się również nie opuszczanie ich granic. Media donoszą jednak, że wiele osób chcąc zrobić zapasy w sklepach monopolowych udało się do otwartych sklepów w innych gminach.

Nowe restrykcje obejmują Oslo, Enebakk, As, Vestby, Nesodden, Indre Ostfold, Moss, Frogn, Valer, a także Nordre Follo, gdzie wykryto ognisko brytyjskiej mutacji koronawirusa.


Według norweskich władz brytyjski wariant koronawirusa może być od 40 do 70 proc. bardziej zaraźliwy. Rząd obawia się, że ognisko w Nordre Follo może przyczynić się do rozwoju w Norwegii trzeciej fali koronawirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here