Nareszcie! Także na Lotnisku Chopina można zrobić szybki test zwalniający z kwarantanny

Dzięki zmianom wprowadzonym w ostatnim rozporządzeniu, od dzisiaj także na Lotnisku Chopina można zrobić test na obecność koronawirusa, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

Podróżni często pytali o taką możliwość i od 30 marca, w końcu także na warszawskim lotnisku będzie można zrobić test po przylocie.

Zamiast jednego punktu, do dyspozycji podróżnych oddano aż dwa. Pierwszy znajduje się w w terminalu przed kontrolą Straży Granicznej, zaś drugi znajduje się w hali odbioru bagażu.


Podróżni wracający do Warszawy z kraju strefy Schengen mogą skorzystać z obu punktów. Pasażerowie wracający z kraju Non-Schengen (czyli np Wielkiej Brytanii, Meksyku czy Dominikany) mają dostęp tylko do jednego z nich.

Pierwszy punkt pobrań – tylko dla podróżnych wracających ze strefy Schengen

Punkt pobrań znajduje się w terminalu przy gate 34-36, jest dedykowany podróżnym przylatującym z krajów strefy Schengen. Punkt jest otwarty codziennie od pierwszego do ostatniego lotu ze strefy Schengen. Można tu wykonać szybki test antygenowy na który czeka się około 20 minut. Wyniki wydawane są w języku polskim. Test kosztuje 170 zł i można za niego zapłacić tylko kartą.

Drugi punkt pobrań – dla podróżnych wracających ze strefy Schengen i Non-Shengen

Punkt pobrań znajduje się w hali odbioru bagażu. przy taśmie numer 7. Zorganizował go Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Mogą z niego skorzystać wszyscy pasażerowie. Punkt jest otwarty codziennie od pierwszego do ostatniego przylotu. Można tu wykonać szybki test antygenowy na który czeka się także około 20 minut. Wyniki wydawane są w formie papierowej w języku angielskim. Test kosztuje 200 zł.

Przeczytaj też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here