Nareszcie! Do Wielkiej Brytanii polecimy bez testów na COVID!

Na takie wiadomości czekało wielu turystów i osób pracujących w Wielkiej Brytanii. Już od 4 października złagodzone zostaną zasady wjazdu do Anglii.

Zamiast systemu świateł drogowych z listami zieloną, żółtą i czerwoną, będzie dostępna jedynie czerwona lista. Pozostałe kraje zostaną uznane automatycznie za bezpieczne. Zmiany ogłosił w piątek brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Sprawdź tanie loty do Anglii. Dzięki nim, twoja podróż nie będzie droga!

Zaszczepieni – koniec testów przed przyjazdem do Anglii

Od 4 października zaszczepieni podróżni przybywający z krajów bezpiecznych, nie będą musieli wykonywać testów na obecność koronawirusa przed przyjazdem do Anglii z zagranicy. Niestety konieczny wciąż będzie test po przyjeździe do kraju. Trzeba go zarezerwować wcześniej i wykonać do 2 dnia po przylocie do Anglii). Od końca października w pełni zaszczepieni pasażerowie z krajów spoza czerwonej listy będą mogli zastąpić testy typu PCR tańszymi testami antygenowymi.

Każdy, kto uzyska wynik pozytywny, będzie musiał odbyć kwarantannę w domu i wykonać bezpłatny test PCR, który zostanie poddany sekwencjonowaniu kodu genetycznego wirusa, co ma pomóc w identyfikacji nowych wariantów.

Osoby niezaszczepione nadal będą musiały wykonywać testy przed przyjazdem do Anglii oraz w 2 i 8 dniu po przylocie. Obowiązywać ich będzie także 10-dniowa kwarantanna. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie rządowej UK.

Wjazd do Anglii z krajów z czerwonej listy

Osoby powracające z krajów z czerwonej listy będą musiały, tak jak dotąd, odbyć płatną, 10-dniową kwarantannę w jednym ze wskazanych przez władze hoteli. Z czerwonej listy, na której dotychczas było ponad 50 państw i terytoriów, osiem zostanie zdjętych od środy rano. Są to: Turcja, Egipt, Kenia, Pakistan, Malediwy, Sri Lanka, Oman i Bangladesz.

Bytyjski minister transportu Grant Shapps powiedział:

Dzisiejsze zmiany oznaczają prostszy, bardziej przejrzysty system. Z mniejszą liczbą testów i niższymi kosztami, co pozwoli większej liczbie osób na podróżowanie, zobaczenie bliskich lub prowadzenie interesów na całym świecie, a jednocześnie zapewni impuls dla przemysłu turystycznego.

Zdrowie publiczne zawsze było w centrum naszej polityki w kwestii podróży zagranicznych, a dzięki ponad 44 milionom osób w pełni zaszczepionych w Wielkiej Brytanii jesteśmy teraz w stanie wprowadzić stosownie do tego zaktualizowany system, który odzwierciedla nową sytuację.

Źródło: gov.uk/ pap.pl

Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,161ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze