Najmniejsze lotnisko w Polsce stawia na rozwój! Już w czerwcu aż 4 nowe połączenia

Często zapominane, najmniejsze lotnisko w kraju postawiło mocno na rozwój. Już dzisiaj można rezerwować loty z Zielonej Góry do Turcji, a w planach są kolejne połączenia.

W poniedziałek 9 maja 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się spotkanie członka zarządu województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego, przedstawicieli Departamentu Infrastruktury i Komunikacji – dyr. Sławomira Kotylaka i Mariusza Stokłosy, Sandry Nowak, Macieja Pawlińskiego – Prezesa Spółki Lotnisko Zielona Góra/Babimost Sp. z o.o. – z posłem Waldemarem Sługockim oraz architektem z pracowni architektonicznej.

Rozmowy dotyczyły planowanej rozbudowy infrastruktury lotniska, tak by lepiej wykorzystać jego potencjał.

Statystyki lepsze niż przed pandemią

W kwietniu 2022 r. lotnisko Zielona Góra – Babimost obsłużyło 1938 podróżnych. To znacznie więcej niż w kwietniu 2019 r. (rekordowym roku odnośnie do liczby obsługiwanych pasażerów) przed nadejściem pandemii koronawirusa (wzrost o ok. 26 procent).

Nowe połączenia z Zielonej Góry

Obecnie trwa procedura przetargowa dla zamówień związanych z Promocją Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych. W okresie wakacyjnym planowane jest uruchomienie połączeń do Gdańska (dwie rotacje w tygodniu), Rijeki w Chorwacji i Burgas w Bułgarii.

W sprzedaży jest już oferta biura podróży Coral Travel do tureckiej Antalyi (dwie rotacje w tygodniu).

Władze lotniska nie zamierzają poprzestać tylko na sezonie wakacyjnym. Trwają rozmowy w sprawie siatki zimowej.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze