Mieszkanie w innym kraju dla wielu wydaje się niezwykle atrakcyjne. Pracować zdalnie lub po prostu w innym miejscu na świecie jest bardzo kuszącym sposobem na życie. Czy jednak wszędzie jest to taka przyjemność, jak sobie można wyobrażać? Niektóre miasta potrafią być dla obcokrajowców niezwykle drogie.

Firma doradcza Mercer przeprowadziła badania dotyczące najdroższych miejsc do życia dla obcokrajowców. Pod uwagę brano 200 czynników, m.in. koszty utrzymania, czynszu, jedzenia na mieście, ubrań, elektroniki i kosmetyków. Zbadano 400 miast, a efekty zaskakują.

Jako najdroższe miasto dla obcokrajowców wskazano Luandę w Angoli. Najbardziej obciążającym czynnikiem jest tam kwestia bezpieczeństwa. By tam zamieszkać, trzeba się zdecydować na wynajęcie ochrony lub kupno kosztownych zabezpieczeń. Ceny jedzenia również są niezwykle wysokie. 

Kraje azjatyckie dominują w zestawieniu. Jednak w pierwszej dziesiątce najdroższych miast znalazły się aż 3 ze Szwajcarii. Europejskie państewko jest niezwykle drogie dla każdego obcokrajowca. Koszty utrzymania się w Zurychu, Genewie czy Bernie potrafią przyprawić o zawroty głowy.

Oto najdroższe miasta dla obcokrajowców:

1. Luanda, Angola
2. Hong Kong, Chiny
3. Tokio, Japonia
4. Zurych, Szwajcaria
5. Singapur
6. Seul, Korea Południowa
7. Genewa, Szwajcaria
8. Szanghaj, Chiny
9. Nowy Jork, USA
10. Berno, Szwajcaria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here