Na Lotnisku Chopina wyląduje największy samolot świata! Zostań w domu i oglądaj relację na żywo

We wtorek na warszawskim Lotnisku Chopina ma wylądować największy transportowy samolot świata, który przywiezie do Polski ładunek z niezbędnymi środkami do walki z koronawirusem. Na pokładzie samolotu ma się znaleźć m.in. 7 mln maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych.

Tak jak pisaliśmy już tydzień temu, lotniczy kolos ma wylądować na lotnisku w Warszawie ok. godz. 9.30. Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki: KGHM Polska Miedź i Lotos.

[Aktualizacja godzina 10:30]

Samolot wylądował na Lotnisku Chopina o godzinie 9:57. Zobacz zdjęcia i Video.


Fot. Materiały prasowe LOTOS
Fot. materiały prasowe LOTOS

[Aktualizacja godzina 9:50] Relacja na żywo

✈️ ✈️ ✈️ Oglądamy ✈️ ✈️ ✈️

Opublikowany przez Tanie Loty Wtorek, 14 kwietnia 2020

Największy samolot na świecie

Antonov An-225 Mriya to największy samolot na świecie. Maszyna ma ponad 84 metry długości, napędzany jest sześcioma silnikami odrzutowymi.

Samolot został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Powstał w 1988 roku, w czasach ZSRR w zakładach lotniczych Aviant. Jest tak duży, że jest w stanie przewieźć prom kosmiczny na swoim grzbiecie, a w ładowni blisko 100 samochodów osobowych lub towar cargo o wadze 250 ton. Jego masa całkowita (Max takeoff weight) to aż 640 ton!

Obecnie An-225 Mriya jest używany komercyjnie od 2001 r. przez ukraińskie linie Antonov Airlines do transportu ciężkich ładunków.

Relacja na żywo

Samolot już ruszył w swoją podroż za Chin. Doleciał już do Ałma-Ata, skąd wyruszy w dalszą podróż do Polski.

✈️ Antonow An-225 największy samolot na świecie wypełniony sprzętem medycznym niezbędnym do walki z koronawirusem jest…

Opublikowany przez Grupa LOTOS Poniedziałek, 13 kwietnia 2020

Z uwagi na zaistniałą sytuację, miłośnicy lotnictwa są proszeni o nie przychodzenie na lotnisko w celu zobaczenia na żywo przylotu samolotu Antonov 225 Mrija. Port Lotniczy planuje przeprowadzenie transmisji na żywo:

Szanowni Fani, Miłośnicy Lotnictwa i wszyscy zainteresowani przylotem samolotu transportowego #An225#Mrija na Lotnisko Chopina w ramach operacji Cargo dla Polski, przygotowujemy dla Was możliwość śledzenia jego wizyty na Lotnisku Chopina podczas relacji na żywo (zarówno przylot jak i odlot). Rozumiemy w pełni chęć zobaczenia tego, jedynego na świecie giganta na własne oczy, ale prosimy pamiętajcie o naszym wspólnym bezpieczeństwie i zdrowiu – nie przyjeżdżajcie w rejon lotniska, zostańcie w domu.

⚠️ #Ważne | #AN225wWAW | #CargoDlaPolski | #LIVE ✈️??? Szanowni Fani, Miłośnicy Lotnictwa i wszyscy zainteresowani…

Opublikowany przez Lotnisko Chopina Piątek, 10 kwietnia 2020

Źródło: PAP, Lotnisko Chopina

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here