Maroko zawiesza wszystkie loty!

Jeśli planowaliście podróż do Maroka, to musicie przynajmniej na 2 tygodnie o tym zapomnieć. Rząd Maroka podjął decyzję o całkowitym zakazie lotów i rejsów promowych do/z Maroka.

Zakaz zacznie obowiązywać 29 listopada od godziny 23:59 i ma obowiązywać przez 2 tygodnie.

Ministerstwo spraw zagranicznych Maroka poinformowało o zawieszeniu wszystkich lotów z całego świata na dwa tygodnie. Decyzja ta jest związana z rozprzestrzenianiem się nowego typu koronawirusa i została podjęta “utrzymać osiągnięcia Maroka w walce z pandemią i chronić zdrowie obywateli”.

Jak podaje Reuters, decyzja jest bardzo restrykcyjna:

Decyzja o zawieszeniu lotów należy do najbardziej restrykcyjnych spośród tych, które podejmują obecnie kraje na całym świecie w związku z obawą przed nowym wariantem koronawirusa Omikron. Wiele jeszcze musimy się dowiedzieć o nowym wariancie, ale badacze są zaniepokojeni, że może on być bardziej odporny na ochronę zapewnianą przed szczepionkami.

Podobną decyzję o zamknięciu kraju podjęły Izrael i Japonia. Izrael był pierwszym krajem, który całkowicie zamknął swoje granice w związku z pojawieniem się wariantu Omikron na 14 dni. Oprócz tego władze izraelskie umieściły wszystkie kraje afrykańskie, z wyjątkiem części północnej kontynentu, na czerwonej liście państw, do których wyjazd Izraelczyków nie jest możliwy bez specjalnego pozwolenia.

Z kolei rząd Japonii ogłosił, że w związku z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu od wtorku granice będą zamknięte dla zagranicznych przyjezdnych.

Także polski rząd wprowadza obostrzenia. Na szczęście nie są one tak radykalne: Wracają obostrzenia i zakaz lotów! Rząd przedłuża kwarantannę dla podróżnych!

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też