Ma szczęście, że nic mu się nie stało! Trzymał najbardziej śmiercionośną ośmiornicę na świecie

W takich przypadkach zastanawiasz się czy świadoma turystyka w ogóle istnieje. Ten turysta będąc na wakacjach w Australii złapał, nawet o tym nie wiedząc, najbardziej śmiercionośną ośmiornicę na świecie. Oczywiście dumny, że znalazł piękne stworzenie zrobił filmik, a następnie opublikował go w mediach społecznościowych. Internauci byli w szoku, komentując głupotę nieświadomego wczasowicza.

Śmiercionośna ośmiornica

Na filmiku widać, że człowiek trzyma ośmiornicę, która jest uznawana za jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt dla ludzi. Badacze informują, że ma ona wystarczającą ilość trucizny, żeby zabić 26 dorosłych, a wszystko to w ciągu kilku minut. Mężczyzna wyraźnie nie wiedział z jakim stworzeniem ma do czynienia. Ma szczęście, że nic mu się nie stało.

Portal pol.worldtourismgroup.com pisze, że ośmiornice o niebieskich oczkach występują na ogół w rafach koralowych i basenach przypływowych zarówno w Oceanie Spokojnym, jak i Indyjskim – docierając z Australii do Japonii. Każdego roku kilka osób zostaje ukąszonych przez to małe stworzenie. I choć samo ukłucie jest nieomal bezbolesne, to jednak cały dramat rozgrywa się w ciągu zaledwie 5 do 10 minut. Ofiara może zacząć doświadczać drętwienia, osłabienia kończyn i trudności w oddychaniu i połykaniu. Czasami doświadcza też nudności, zaburzeń widzenia, wymiotów i trudności w mówieniu. Mimo wszystko odnotowano tylko kilka przypadków ofiar śmiertelnych. Obecnie nie ma antidotum. Trzeba przeczekać. Po około 15 do 24 godzin stan fizjologiczny człowieka zaczyna wracać do właściwej formy.

To nie pierwsza sytuacja w tym miesiącu. Wcześniej już pewna kobieta ostrzegała o obecności zwierzęcia na popularnym kąpielisku w pobliżu Cronulla Beach w Sydney. Informację zamieściła w mediach społecznościowych. Po tym, jak jej 11-letnia córka kąpiąc się wynurzyła się z wody właśnie z ośmiornicą (na szczęście złapała ją w skorupkę). Kobieta szybko zareagowała.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,990ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze