Lotnisko w Krakowie obsłużyło już ponad 3 mln pasażerów

Krakowskie lotnisko może się cieszyć z osiągnięcia bardzo zadowalającego wyniku. W pierwszej połowie roku port lotniczy obsłużył ponad 3 mln pasażerów. To wzrost aż o 13 proc. w stosunku do 2017 roku. Najbardziej pracowitym miesiącem dla lotniska był maj – tylko w tym miesiącu obsłużono 611 tysięcy pasażerów.

Rozbudowywanie siatki połączeń procentuje

W 2018 roku siatka połączeń z Krakowa została rozbudowana o 13 nowych kierunków. Dzięki temu z lotniska im. Jana Pawła II można polecieć np. do Helsinek, Dubaju czy Budapesztu. Nowe połączenia to także nowe linie lotnicze. W tym roku na krakowskim lotnisku zadebiutował flydubai oraz Transavia

Pasażerowie małopolskiego portu najchętniej korzystają z połączeń do Londynu, Warszawy oraz Frankfurtu. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się również wakacyjne przeloty czarterowe. W letnim rozkładzie lotów znajdziemy aż 103 połączenia do 27 krajów.

Lotnisko w Krakowie to drugi największy port lotniczy w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Szacuje się, że ten rok zamknie się 9 proc. wzrostem ruchu pasażerskiego, co oznacza, że lotnisko obsłuży ponad 6 mln pasażerów.

Czytaj również: Krakowskie lotnisko obsłuży 12 mln pasażerów. Rozbudowa lotniska coraz bliżej.

Milena Goc
Milena Goc
Z wykształcenia marketingowiec, a z pasji dziennikarz, bloger i podróżnik. Od kilku lat odkrywa zakątki Europy i pomaga innym spełniać podróżnicze marzenia. W wolnych chwilach, choć takie zdarzają się rzadko, gotuje i czyta książki.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,024ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze