Lotnisko w Katowicach obsłużyło 4 miliony pasażerów

Port lotniczy w Katowicach ma powody do radości. Po raz pierwszy w historii lotniska został obsłużony czteromilionowy pasażer w roku kalendarzowym. Szczęśliwym pasażerem była Pani Beata podróżująca na wakacje do Turcji. Ta wiadomość pokazuje, że dalsza inwestycja w katowicki port jest bardzo dobrą decyzją.

Historyczny moment dla lotniska w Pyrzowicach

Obsłużenie czteromilionowego pasażera to bardzo ważny krok w rozwoju katowickiego lotniska. Port lotniczy może się poszczycić bardzo szybkim wzrostem ruchu pasażerskiego. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku obsłużono 3,15 mln pasażerów. W tym samym przedziale czasowym 2018 roku odnotowano aż 27% wzrost. W szczycie sezonu siatka połączeń obejmowała aż 130 tras.  Różnorodność połączeń z pewnością przyczyniła się do wzmożonego ruchu pasażerskiego.

Prognozy na następny rok są również bardzo obiecujące. W przyszłym roku lotnisko w Katowicach będzie mogło świętować obsłużenie 5 milionów pasażerów. Nowych podróżnych do Katowic przyciąga bogata siatka połączeń i liczne inwestycje.

Śląskie lotnisko stale się rozwija. Niedawno informowaliśmy Was o planach budowy nowego terminala, który ma powstać w latach 2023-2025. Pozwoli to na zwiększenie przepustowości lotniska i obsłużenie nawet 12 milionów pasażerów. Również obecny terminal przejdzie konieczne modernizacje, które podwyższą komfort podróży. Katowice inwestują również w bazę noclegową w pobliżu lotniska. We wrześniu otwarto nowy hotel należący do sieci Mariott.

Milena Goc
Milena Goc
Z wykształcenia marketingowiec, a z pasji dziennikarz, bloger i podróżnik. Od kilku lat odkrywa zakątki Europy i pomaga innym spełniać podróżnicze marzenia. W wolnych chwilach, choć takie zdarzają się rzadko, gotuje i czyta książki.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też