LOT pozywa związki zawodowe. Chce prawie 2 mln odszkodowania

Chociaż strajk w LOT był planowany na początek maja, to zamieszania wokół tej sprawy jest wciąż bardzo dużo. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was, że Państwowa Inspekcja Pracy nałożyła na LOT karę za zwolnienie szefowej związków zawodowych. Dziś czas na kolejną odsłonę konfliktu LOT vs. związki zawodowe.

LOT pozywa związki zawodowe

Zarząd linii lotniczych LOT podjął decyzję o wyegzekwowanie od związków zawodowych rekompensaty w związku z niedoszłym strajkiem pracowników, który był planowany na 1 maja. Zamieszanie wokół planowanej akcji protestacyjnej przyczyniło się zdaniem zarządu przede wszystkim do nadszarpnięcia wizerunku firmy. LOT zdecydował się jednak na wyegzekwowanie odszkodowania nie tylko z tego powodu.

Po tym jak w lipcu Sąd Apelacyjny oświadczył, że ewentualny protest jest legalny, temat strajków powrócił. Do LOT zaczęły docierać zapowiedzi przeprowadzenia akcji protestacyjnej. Widmo kolejnego strajku przyspieszyło działania zarządu.

Straty, jakie linie lotnicze poniosły w dniach od 28 do 30 kwietnia, wyceniono na 1,75 mln złotych. Właśnie na taką kwotę zarząd wystosował wezwania do zapłaty skierowane do dwóch związków: ZZPK PLL LOT oraz ZZPPiL.

Czas pokaże czy taki krok zarządu LOT przyczyni się do zażegnania konfliktu czy do jego eskalacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here