Kup bilet i posadź drzewo – ekologiczna inicjatywa Air France

Air France zaprasza swoich pasażerów do nowej ekologicznej inicjatywy. Linie uruchomiły projekt pod nazwą Trip and Tree (Podróż i Drzewo), umożliwiając swoim pasażerom podjęcie działań na rzecz planety. A także zmniejszenie wpływu, jaki wywiera ich podróż lotnicza na środowisko naturalne.

Ekologiczny projekt lotniczy

Podczas zakupu dowolnego biletu lotniczego na stronie przewoźnika, klienci mogą przekazać darowiznę na dowolną kwotę. W ten sposób pomóc finansować jedną z wielu akcji zalesiania naszej planety. Inicjatywa jest otwarta dla pasażerów z 48 krajów, w tym z Polski.

Air France przekaże tę kwotę organizacjom sadzącym drzewa w różnych częściach świata. W akcji biorą udział plantacje drzew między innymi w Togo, Francji, Indonezji (Bali), czy na Madagaskarze. Sadzenie nowych drzew, jest ważną inicjatywą naprawczą wobec rabunkowej działalności człowieka. Służy w wyraźny sposób ochronie różnorodności biologicznej. Lasy magazynują węgiel, więc nasadzanie drzew wpływa na redukcję CO2 w atmosferze. Poza tym drzewa wzbogacają glebę i pomagają w uzupełnianiu zasobów wody.

Projekty takie jak Trip and Tree są również formą wsparcia lokalnych społeczności, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy w krajach rozwijających się. Air France wraz ze swoimi klientami pragnie w ten sposób neutralizować skutki, jakie podróże lotnicze wywierają na środowisko naturalne. Spalane paliwo lotnicze, to emisja CO2 do atmosfery, a drzewa są pomocne w pochłanianiu gazów.

Zapraszając swoich pasażerów do tej ekologicznej inicjatywy, Air France ma nadzieję tworzyć społeczność podróżnych, którzy są świadomi, odpowiedzialni i wrażliwi na losy ziemi.

Jak to działa?

Darowiznę można przekazać podczas rezerwacji biletu. Po wyborze trasy, godzin lotu i oferty cenowej, należy kliknąć posadź drzewo, a następnie wpisać kwotę, którą chcemy podarować. O tę kwotę zostanie powiększona całkowita należność za bilet, a Air France przekaże datek jednej z organizacji zajmującej się zalesianiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here