KLM zaprasza w wirtualną podróż po świecie. Skorzystasz z takiej atrakcji?

Wyjątkowa seria filmów podróżniczych Dookoła świata wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości. To najnowszy pomysł KLM, aby inspirować do podróży w fascynujące zakątki świata. 

Niepowtarzalna podróż z KLM

Linie lotnicze KLM słyną z wykorzystania nowoczesnych technologii w obsłudze klienta i działaniach promocyjnych. Teraz wprowadzają na rynek kolejną nowość – wyjątkową serię filmów podróżniczych dostępnych na platformie KLM iFly. Dzięki zastosowanej w filmach technologii VR (wirtualna rzeczywistość) można odbyć realistyczną podróż w świat, bez wychodzenia z domu. W ten sposób KLM chce zainspirować ludzi do podróżowania i odkrywania niezwykłych miejsc, dokąd można dolecieć korzystając z rozległej siatki holenderskiej linii.

Wirtualna podroz z KLM
Fot. Materiały prasowe KLM

Pierwszemu odcinkowi serii Dookoła świata, który można oglądać na iFly, towarzyszy konkurs. Wkrótce kolejne epizody zaprowadzą widzów w inne niezwykłe miejsca.
Linia zainicjowała serię multimedialnych opowieści pt. Round the world with Kiran Jethwa (Dookoła świata z Kiranem Jethwa), które są dostępne na platformie KLM iFly. Znany z telewizji nieustraszony szef prowadzi widzów przez odległe zakątki świata, opowiadając o niezwykłych miejscach, ludziach, smakach i zapachach.


360 stopni poniesie Cię w świat

Twórcy e-magazynu iFly nakręcili filmy i zrobili zdjęcia 360 stopni umożliwiające wirtualną podróż w świat. W pierwszym epizodzie z trzyodcinkowej serii, dostępnym tutaj słynny prezenter zabiera widzów do dżungli w północnej Tajlandii, gdzie udaje się w poszukiwaniu cennych i najbardziej niezwykłych ziaren kawy na świecie Black Ivory Coffee. Co ciekawe, ta specjalna kawa produkowana jest przy pomocy słoni, które trawiąc ziarna nadają im wyjątkowe walory. Wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości pozwala doświadczyć tej opowieści naprawdę z bliska – znaleźć się wśród ludzi zamieszkujących tradycyjne wioski regionu i spotkać z bliska majestatyczne zwierzęta w prawdziwej tajskiej dżungli.

Wirtualna podroz z KLM pln Tajlandia
Fot. Materiały prasowe KLM

Boet Kreiken, Wiceprezes ds. Doświadczenia Klienta w KLM powiedział:

Wykorzystując wirtualną rzeczywistość w działaniach promocyjnych, KLM ponownie rzuca nowe światło na ideę podróży, którą możemy teraz odbyć bardzo realistycznie, jeszcze zanim fizycznie wyruszymy w drogę. Nasz cyfrowy magazyn iFly dociera do milionów ludzi. Z pomocą iFly i nowoczesnych technologii, takich jak VR, nieustannie poszukujemy nowych, innowacyjnych sposobów inspirowania ludzi do odkrywania świata.

Filmy podróżnicze, w których bierzesz udział

Nowe filmy podróżnicze, które będzie można od teraz znaleźć na platformie iFly pozwalają widzom nie tylko przenieść się w odległe miejsca na świecie, ale także rozejrzeć się po okolicy. A to wszystko właśnie dzięki technologii 360 stopni. Widzowie mogą podziwiać każdy szczegół danego miejsca tak, jak gdyby tam byli realnie. Do odbioru filmu na tablecie lub smartfonie wykorzystuje się okulary VR lub prostszą ich wersję – kartonowy model np. Google Cardboard. Ta działa w zestawieniu wraz ze smartfonem i zainstalowaną na nim aplikacją. Dzięki temu, teraz każdy może odbyć odległą podróż, będąc we własnym domu.

Wirtualna podroz z KLM slon
Fot. Materiały prasowe KLM

Co więcej, widz może stać się bohaterem oglądanego filmu – wspólnie z prezenterem pokonywać rzeki, przedzierać się przez las, siedzieć wśród tubylców podczas ceremonii i niemal poczuć jak grzeje podzwrotnikowe słońce. Oglądając pierwszy film, dostępny już teraz na iFly mamy szansę wziąć udział w konkursie, aby wygrać jeden z pięciu zestawów prezentów od KLM, w skład którego wchodzą okulary VR Oculus Go 32GB, słuchawki JBL T450, oryginalna kawa Black Ivory Coffee oraz firmowe kubki do kawy. Informacje o konkursie znajdują się tutaj.
W kolejny epizodzie multimedialnej serii Dookoła świata KLM zabierze widzów w wirtualną podróż na Hawaje. Niebawem będzie on dostępny na platformie magazynu cyfrowego KLM iFly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here