KLM wraca do Wrocławia

Od 3 sierpnia Holenderskie Linie lotnicze wznawiają połączenie między Wrocławiem, a Amsterdamem.

Po blisko 5-miesiecznej przerwie spowodowanej epidemią Covid-19, od 3 sierpnia b.r. Królewskie Holenderskie Linie lotnicze planują wznowienie połączenia między Wrocławiem, a Amsterdamem. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie. Będzie ono obsługiwane samolotem Embraer 175 (realizowane przez KLM Cityhopper). Samolot będzie startował z Wrocławia o 14:05, aby wylądować w Amsterdamie o 15:50. Połączenie powrotne do Wrocławia zaplanowano na godzinę
11:55, z lądowaniem o 13:35.

Linia reaktywowała już także loty z innych miast w Polsce: z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Łącznie z trasami w naszym kraju, w sierpniu KLM chciałby na nowo oddać do dyspozycji swoich klientów około 95% wszystkich swoich kierunków europejskich i zrealizować w tym miesiącu 11 tysięcy lotów w Europie.


Wraz ze znoszeniem restrykcji podróży przez władze poszczególnych państw, będzie przybywało lotów pasażerskich na dalekich trasach. Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kwestii znoszenia restrykcji wjazdowych, KLM publikuje swoje rozkłady lotów na krótsze okresy. Na bieżąco aktualizowaną ofertę można sprawdzać na stronie.

Należy zaznaczyć, że reaktywacja ruchu lotniczego zależy ściśle od decyzji władz poszczególnych państw i bieżącego stopnia zagrożenia wirusem, a także od kształtującego się na nowo popytu, dlatego rozkłady lotów mogą ulegać zmianom. Przed podróżą KLM zachęca swoich klientów do monitorowania strony linii – klm.pl oraz do kontaktowania się z właściwymi organami w celu uzyskania informacji na temat formalności i ograniczeń związanych z wjazdem.

Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce powiedział:

Bardzo się cieszę, że KLM może powrócić do Wrocławia, oferując znowu wygodne połączenie lotnicze do Amsterdamu, a stamtąd w świat. Tego lata KLM stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19. W sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już 95% tras z europejskiej oferty KLM i wiele międzykontynentalnych lotów, dostępnych z przesiadką w Amsterdamie.
Wprowadziliśmy szereg nowych procedur i środków ochrony zdrowia, aby zapewnić naszym pasażerom i załogom maksymalnie bezpieczną podróż.

Jarosław Sztucki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Portu Lotniczego Wrocław dodał:

Niezmiernie cieszymy się z przywrócenia połączenia do Amsterdamu. Powrót KLM do Wrocławia oznacza większą różnorodność oferty dla naszych pasażerów, którzy dzięki temu mają dostęp do siatki połączeń nie tylko przewoźników zrzeszonych w Star Alliance ale również w Sky Team. Teraz planowanie podróży z Wrocławia jest jeszcze łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here