Kara więzienia dla turysty za niezałożenie maski w miejscu publicznym

Co może czekać turystów niechcących zastosować się do panujących w danym kraju reżimów sanitarnych? Konsekwencje mogą być poważne, o czym przekonał się turysta w Singapurze. Za niezałożenie maseczki został skazany na 6 tygodni więzienia. 

Niechlubnym bohaterem całego zajścia jest Brytyjczyk, Banjamin Glynn, który podróżując w maju pociągiem po Singapurze stwierdził, że jest ponad lokalnym prawem i nie założył na twarz maseczki. Został nagrany przez osoby postronne podczas wymiany zdań z policją, która zakończyła się groźbami i wyzwiskami.

Surowa kara

40-letni turysta w środę został uznany winnym wszystkich 4 stawianych mu zarzutów: łamanie protokołu covidowego, niezałożenie maski, stawianie oporu policji oraz zakłócenie spokoju. Został skazany na 6 tygodni więzienia. Wyrok odsiedzi w Singapurze. 

Od początku pandemii Singapur wprowadził surowe protokoły covidowe i upominał tych, którzy je naruszyli. Kilku cudzoziemcom cofnięto pozwolenia na pracę właśnie ze względu na złamanie przepisów. Dodatkowo to nie pierwszy Brytyjczyk z wyrokiem więzienia za nieprzestrzeganie przepisów. Na 2 tygodnie więzienia został skazany inny obywatel tego kraju, który naruszył kwarantannę, by odwiedzić swoją narzeczoną. 

Tanie loty do Singapuru

Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,161ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze