Izrael znosi wszystkie obostrzenia dla podróżnych!

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 21 maja testy PCR po wylądowaniu na lotnisku Ben Gurion zostaną zniesione. Taka informacja byłą podana już kilkanaście dni temu. Teraz jednak zniesiono także obowiązek okazania negatywnego wyniku testu przed wejściem do samolotu.

Koniec testów przed wylotem

Od północy z piątku na sobotę nie trzeba już będzie okazywać negatywnego wyniku testu na Covid przed przyjazdem do Izraela. Co najważniejsze, będzie to dotyczyć wszystkich osób wjeżdżających do kraju zarówno drogą lotniczą, jak i przez granice lądowe z Jordanią lub Egiptem.

Turyści wjeżdżający do Izraela nadal będą musieli wypełnić formularz deklaracji zdrowia w ciągu 48 godzin od lotu.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na tę nową ścieżkę, ponieważ spadły wskaźniki zachorowalności na koronawirusa.

Maski na pokładzie wciąż konieczne, ale tylko do poniedziałki

Cały czas obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust na pokładzie samolotów. Jednak zostanie on zniesiony już 23 maja.

Izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz ogłosił we wtorek koniec obowiązkowych maseczek podczas lotów międzynarodowych.

„Nie utrzymujemy niepotrzebnych ograniczeń” – napisał na Twitterze. „Zatrzymaliśmy politykę lockdownów i zamknięć i przeszliśmy do rozsądnej i odpowiedzialnej polityki”.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze