Francja łagodzi zasady wjazdu

Francja łagodzi zasady wjazdu dla zaszczepionych. W piątek kancelaria premiera Francji przekazała informację o tym, że rząd łagodzi kontrole sanitarne na granicach, w tym znosi obowiązek testowania na obecność koronawirusa, dla osób zaszczepionych niezależnie od kraju przyjazdu. Zmiany weszły w życie dzisiaj.

W komunikacie prasowym czytamy:

– W przypadku podróżnych zaszczepionych szczepionkami zaakceptowanymi przez instytucje UE nie będą już wymagane żadne testy przy wjeździe.

Kancelaria uzasadnia decyzję „nową fazę pandemii, charakteryzującą się w większości krajów dominacją wariant Omicron i wysokim poziomem szczepień”.

Koniec także z maseczkami? Nie do końca

Od 2 lutego nie trzeba już nosić maseczek na ulicach największych francuskich miast. Z kolei od 28 lutego we Francji noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych, do których wstęp mają tylko osoby z certyfikatem szczepień przeciwko Covid-19. Zasłanianie nosa i ust będzie nadal obowiązkowe w pojazdach transportu publicznego oraz w zamkniętych przestrzeniach, w których nie obowiązuje paszport szczepionkowy.

We Francji wstęp do większości miejsc publicznych, w tym restauracji, barów, hoteli oraz środków transportu dalekobieżnego jest możliwy tylko za okazaniem certyfikatu szczepień przeciwko Covid-19.

Źródło: PAP

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,631ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze